Piyano Keman Ney SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Türk Sinema Klasikleri, Film Müziği Nostalji Jenerik Şarkısı

0
1333
Maxresdefault 4
Maxresdefault 4

En Güzel Yeşilçam Meşhur Sinema Film Müziklerini Piyano ve Türk Müziği Sazları (Keman ve Ney) ile Hiç Dinlediniz mi?

Genç Piyanist Güneş Yakartepe, ” SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM” Yeşilçam Sinema Film Müziklerini Kuyruklu Komalı Piyano ile Çaldı. Keman ve Ney-Kaval Piyaniste Eşlik Etti.
Konserde Klasik Batı Müziğinden Popüler Müziğe Kadar, Klasik Türk Musikisi, Osmanlı Musikisi, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Yeşilçam Film ve Yabancı Sinema Müzikleri, Dizi Jenerik Müzikleri Olmak Üzere Çok Geniş Bir Yelpazede Yaklaşık 1,5 Saatlik Bir Performans Hedeflenmiştir.
Güneş Yakartepe; Türk Sanat, Halk ve Klasik Müziği Eserlerini Piyano İle Çalma Fikri Nasıl Doğdu.
Mimar Sinan Devlet Konservatuvarında, Klasik Batı Müziği Piyano Eğitimi Alan Güneş Yakartepe, Türk Müziği Şarkı ve Türkülerimize İlgisi Nedeniyle, 15 Yaşında İken Türkiye’mizin Güzel Şarkı ve Türkülerimizi Piyanoya Uyarlama Hedef Seçmiştir. Türkü ve Şarkılarımızın Piyano Düzenlemelerini Yaparak Notalarını Yazmaya Başlamıştır
Bu İlginç Program, Türkiye’de İlk Defa Bu Konserde Denenmiş Olup Seyirciden Çok Olumlu Tepkiler Almıştır.
Bu Sayede Konser Her Yaştan, Her Yöreden, Her Karakterden İzleyiciyi Kucaklamak Fırsatı Doğmuştur. Böylece Repartuar Salonun Tümüne Hitap Etme Şansı Yakalamıştır.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, 18 Yaş (2015) Konserleri
Piyano, Keman, Ney, Kaval, Vokal, Solist.

Piyano ve Vokal: Genç Piyanist Güneş Yakartepe
Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum,

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM, FİLM MÜZİĞİ KONUSU VE FON MÜZİKLERİ HAKKINDA KISA BİLGİ

Ana Tema Film Müziği Piyano Nota Aranje-Düzenleme: Piyanist Güneş Yakartepe
SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Film Müziği Yeşilçam Türk Sineması Konu ve Fon Müzikleri Hakkında Bilgileri.
1970’den Bu Yana 160’in Üzerinde Başarılı Film ve Dizi Müziğine İmzası Atan Üstad Cahit Berkay’ın Moğollar Grubuyla Beraber SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Film Müzikleri Nide Bestelemiştir.. Kendisinim En Büyük Hayranıyım. Bestelerini, Varlığını, Müziğini Saygıyla Selamlıyorum ve Şunları Paylaşmak İstiyorum.
Harika Dizi ve Yeşilçam Film Müzikleri Besteleri İçin Değerli Müzisyen Cahit Berkay’a Tekrar Tekrar Çok Teşekkürler Ederim..
Cahit Berkay’ın Bestelerini Piyano İle Çalmak Da Ayrıca Harika Bir Duygu. Süper Bir Haz Veriyor. Onun Notaları İle Parmaklar Sihirli Bir Şekil De Tuşlara Hayat Veriyor.
Süper Bestelerini Onun İçin Daha Da Çok Çok Seviyorum. Bize, Harika Besteler Armağan Ettin. Genç Piyanist Cahit Berkay Abisine Sevgi ve Saygılarını Sunarım.
Ayrıca Ispartalı Hemşerim, Memleketlim Olduğu İçinde Ayrıca Gururlanıyorum. Allah Bana İşallah Onunla Tanışmak, Çalışmak, Çalmak Nasip Eder.
Yeşilçam Filmleri Cahit Berkay’la Daha Da Muhteşem, Unutulmaz ve Güzel Olmuştur. Müziği ve Besteleri İle Türk Sinemasına Değer Katmıştır. İyi ki Varsın
Selvi Boylum Al Yazmalım, Atıf Yılmaz tarafından yönetilen, başrollerinde Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın oynadığı, 1977 tarihli film.
Türk sinemasının başyapıtlarından biri olarak sayılmaktadır.

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Filmin konusu:

Kamyon şoförü İlyas (Kadir İnanır), İstanbul’dan Asya’nın (Türkan Şoray) kaldığı köye gelir. Birbirlerine aşık olup evlenirler. Çocuklarının adını Samet koyarlar. İlyas, kamyoncu olduğu için sık sık yollara çıkar ve Asya, Samet’le yalnız kalır. Bir gün yine yola çıkan İlyas, eve dönmez ve Asyayı bir sekreter ile aldatır.
Asya bunu pencerede görür ve İlyas’tan kaçar. İşleri bozulan İlyas, Asya’nın karşısına öyle çıkmak istemez ve bunalıma girerek Asya’yı terk eder. Asya, bu acıya dayanamaz ve oğluyla birlikte yollara düşer. Yolda Cemşit (Ahmet Mekin) adında bir adamla karşılaşırlar. Cemşit onlara kol kanat gerer. Birlikte yaşamaya başlarlar.
Bir gün İlyas karşılarına çıkar. Asya şimdi büyük aşkı ve kendisine zor gününde kucak açan Cemşit arasında bir tercih yapmak zorunda kalır.
Ve “sevgi emektir” diyerek kendisine ve çocuğuna emek veren Cemşit’i seçer…

CEVAP VER