Piyano Keman Ney PEMBE PANTER Çizgi Film Sinema Müzik, Jenerik Caz Fon Şarkı Enstrümantal Jazz Music

0
1542

En Güzel Yeşilçam Meşhur Sinema Film Müziklerini Piyano ve Türk Müziği Sazları (Keman ve Ney) ile Hiç Dinlediniz mi?

Genç Piyanist Güneş Yakartepe, ” PEMBE PANTER Çizgi Film” Sinema Müziklerini Kuyruklu Piyano ile Çaldı. Keman ve Ney-Kaval Piyaniste Eşlik Etti.
Konserde Klasik Batı Müziğinden Popüler Müziğe Kadar, Klasik Türk Musikisi, Osmanlı Musikisi, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Yeşilçam Film ve Yabancı Sinema Müzikleri, Dizi Jenerik Müzikleri Olmak Üzere Çok Geniş Bir Yelpazede Yaklaşık 1,5 Saatlik Bir Performans Hedeflenmiştir.
Güneş Yakartepe; Türk Sanat, Halk ve Klasik Müziği Eserlerini Piyano İle Çalma Fikri Nasıl Doğdu.
Mimar Sinan Devlet Konservatuvarında, Klasik Batı Müziği Piyano Eğitimi Alan Güneş Yakartepe, Türk Müziği Şarkı ve Türkülerimize İlgisi Nedeniyle, 15 Yaşında İken Türkiye’mizin Güzel Şarkı ve Türkülerimizi Piyanoya Uyarlama Hedef Seçmiştir. Türkü ve Şarkılarımızın Piyano Düzenlemelerini Yaparak Notalarını Yazmaya Başlamıştır
Bu İlginç Program, Türkiye’de İlk Defa Bu Konserde Denenmiş Olup Seyirciden Çok Olumlu Tepkiler Almıştır.
Bu Sayede Konser Her Yaştan, Her Yöreden, Her Karakterden İzleyiciyi Kucaklamak Fırsatı Doğmuştur. Böylece Repartuvar Salonun Tümüne Hitap Etme Şansı Yakalamıştır.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, 18 Yaş (2015) Konserleri
Piyano, Keman, Ney, Kaval, Vokal, Solist.
Piyano ve Vokal: Genç Piyanist Güneş Yakartepe
Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum,

PEMBE PANTER ÇİZGİ FİLM FİLM MÜZİĞİ KONUSU VE FON MÜZİKLERİ HAKKINDA KISA BİLGİ

Ana Tema Film Müziği Piyano Nota Aranje-Düzenleme: Piyanist Güneş Yakartepe
PEMBE PANTER Caz Film Müzikleri Hakkında Bilgileri
Henry Mancini (The Pink Panther Filmi İçin Yapılan Orijinal Şarkı), Birçok İnsanın Sevdiği Bir Film Olan Pembe Panter’in Çok Bilinen Müziği.
“Caz Müzik” Stili Daha Çok Tüm İzleyicileri Kapsayarak Tüm Yaş Ve Cinsiyetlerdeki İzleyicilere Hitap Eden Çizgi Filmlerin En Çok Tercih Edilen Çizgi Film Müziği Stili Olarak Karşımıza Çıkmaktadır. Pembe Panter Çizgi Film Müziği Caz Müzik Türüne Örnek Olarak Gösterilebilir.
Pembe Panter dünyanın en çok sevdiği kahramanlardan biri şüphesiz. Bir çok filme ve bir çok yazıya ilham vermiş, tartışmasız müzikleri herkesin diline dolanmıştı fakat onu özel yapan detaylar o kadar fazla ki biz saymakla bitiremedik, bir de size filmleri ve müzikleri hakkında Önemli bilgiler;

Pembe Panter’in film müziğini araştırdım ve bulduğum sonuçları sizinle paylaşmak istedim;

Film Blade Edwards’ın 1963 yılında yaptığı filmle ortaya çıkıyor. Beğenilen filmin serisi çekilmeye devam ediyor ve çizgi film kahramanı olarak bir panter doğuyor.
Filmde müfettiş rolünü oynayan Peter Sellers büyük bir üne kavuşuyor.
Gelelim filmin müziğine (ki bizi ilgilendiren aslında bu) ; Meglio Stasera, ya da İngilizce adıyla It Had Better Be Tonight Henry Mancini’nin 1963 tarihinde Pembe Panter (The Pink Panther) filmi için bestelediği bir şarkıdır.
Şarkının İtalyanca sözlerini Franco Migliacci, İngilizce sözlerini ise Johnny Mercer yazmıştı. Şarkıyı filmde Fran Jeffries İtalyanca sözleri ile seslendirir.
İtalya’nın Cortina D’ Ampezzo kayak merkezinde bir dağ otelinin salonunda filmin bütün ana karakterleri (David Niven, Peter Sellers, Robert Wagner ve Capucine) şöminenin etrafında toplanmışken Fran Jeffries bir yandan orkestra eşliğinde şarkıyı söyler bir yandan da danseder.
Şarkı candombe tarzında bir şarkıdır. Candombe, Uruguay’ın Montevideo şehrine özgü bir dans müziği türüdür.
Kökenleri Afrika’lı kölelere dayanan bu tarzın en önemli özelliği çok sayıda vurmalı çalgının hem ses hem de görüntü olarak ön planda olmasıdır. Filmde Fran Jeffries’e eşlik eden orkestrada da bu vurmalı çalgılar görülmektedir.
Henry Mancini Tarafından 1963 Tarihli The Pink Panther Filmi İçin Bestelenen Ve Ertesi Yıl En İyi Film Müziği Dalında Oscar’a Aday Olan Şarkı. Şarkıda Saksafon Solo Plas Johnson Tarafından Çalınmıştır.
Neredeyse Tüm Pembe Panter Filmlerinde Kullanılmıştır. Ayrıca Birçok Farklı Versiyonu Ve Coverı Da Yapılmıştır. Tarihe Geçmiş En İyi Soundtrack Parçalarındandır.
Müzik Albümü Yayınlandı RCA Victor Ve Yazdığı Müziklerin Yer Henry Mancini Yaptığı Orkestra Tarafından Gerçekleştirilen.
2001 Yılında, Film Müziği Albümü Verildi Bir Şöhret Ödülü Grammy Hall . 2005 Yılında, Skor Üzerinde Yer Aldı. Tenor Saksofon Plas Johnson Üzerinde Duyulur Ana Başlık Tema Müziği.

CEVAP VER