Diriliş Dizi Film Jenerik Müziği Osmanlı-Türk Televizyon Dizisi Kağıthane Belediyesi Piyano Konseri

0
1611

Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi Türk Müziği Sazları ile Her Telden Piyano Konseri. Genç Piyanist Güneş Yakartepe “AKŞAM GÜNEŞİ ORHAN GENCEBAY” Eserini Kuyruklu Piyano ile çaldı. Vokalistler ile birllikte Söylediler.
Güneş Yakartepe; Türk Müziği Sazları ile Her Telden Piyano Dinletisi; Dizi Jenerik Müzikleri, Sinema Film Müziği,Türk Halk Müziği, Tarihi Klasik Musiki, Osmanlı Müziği, Sanat Müziği, Pop Müzik,Klasik Batı Müziği
Konser Tarihi: 27-ŞUBAT-2015, Genç Piyanist Güneş Yakartepe 17 yaşında Konserleri
Konser Mekanı : Kağıthane Belediyesi Gültepe Kültür Merkezi Salonu, Gultepe, Istanbul, Turkey
Konser No : 37- Kağıthane Belediyesi Gültepe Piyano Konseri, Türk Müziği Sazları ile Her Telden Karışık Piano Dinletisi
Konserde Klasik batı müziğinden popüler aşk şarkılarına kadar, klasik türk musikisi, Osmanlı musikisi, Türk Sanat Müziği, Türk halk müziği, Yeşilçam Film ve Yabancı sinema müzikleri, Dizi jenerik müzikleri olmak üzere çok geniş bir yelpazede yaklaşık 1,5 saatlik bir performans gerçekleştirecektir.
Piyano ile Türk Musikisi Aletleri ile Quarter (Piyano, Bağlama, Klarnet, ve Vokal)
Piyano: Güneş yakartepe (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Piyano Bölümü)
Vokal: Ezgi Beyza Öztürk
Bağlama: Ender tatbul
Klarnet: Ramazan Gümüş
Güneş Yakartepe; Türk Müziği Sazları ile Her Telden Piyano Konseri fikri nasıl Doğdu?
Konserde Klasik Batı Müziğinden, Popüler Müziğe Kadar, Klasik Türk Musikisi, Osmanlı Musikisi, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Yeşilçam Film ve Yabancı Sinema Müzikleri, Dizi Jenerik Müzikleri Olmak Üzere Çok Geniş Bir Yelpazede Yaklaşık 1,5 Saatlik Bir Performans Hedeflenmenmiştir.
Bu Değişik Projeyi İlginç Bulunmuş ve Türkiye’de İlk Defa Güngören Belediyesi Uygulama Fırsatı Doğmuştur.
Bu İlginç Program, Türkiye’de İlk Defa Bu Konserde Denenmiş Olup Seyirciden Çok Olumlu Tepkiler Almıştır.
Bu Sayede Konser Her Yaştan, Her Yöreden, Her Karekterden İzleyiciyi Kucaklamak fırsatı Doğmuştur.. Böylece Repartuar Salonun % 100’üne Hitap Etme Şansı Yakalamıştır.
Bize Bu Fırsatı Veren Kağıthane Belediyemize, Genç Piyanist Güneş Yakartepe’yi Her Zaman Destekleyen Belediyemize Çok Teşekkür Ederiz
Her Telden Eserler Türküler ve Şarkılar Karışık Piyano Konseri
DİRİLİŞ ERTUĞRUL TRT Dizisi Konusu ve Bilgi
Diriliş: Ertuğrul dizisi, 2014 yılında seyirciyle buluşan bir dizidir. Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen dizinin yapımcılığını Tekden Film yapıyor. Trt1 ekranlarından yayınlanan ve her hafta reyting sıralamasında liderliğe oturan dizinin senaristi Mehmet Bozdağ. Diriliş: Ertuğrul dizisinin yönetmen koltuğunda Metin Günay oturuyor. Trt1’in başarılı yapımlarından olan Diriliş: Ertuğrul’da pek çok farklı mekan ve kıyafet ile başarılı bir yapım ekibi göze çarpıyor. Bu ekip her haftaya özel olarak hazırlanarak milyonları ekrana kilitliyor.
Diriliş: Ertuğrul dizisi, oyuncu kadrosuyla da büyük bir ilgi topladı. İlk sezonundan bu yana sürekli olarak usta isimlerin ve beğenilen yüzlerin yer aldığı dizinin başrolünde başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan bulunuyor. Engin Altan Düzyatan, başrolü Kaan Taşaner, Esra Bilgiç, Hülya Darcan ve Didem Balçın’la paylaşıyor. Dizinin merakla beklenen ilk bölümü 10 Aralık 2014’te yayınlandı. İlk bölümüyle o hafta reyting sıralamasında 1. olan dizi, 2015 yılında “en iyi dizi” ödülüne layık görüldü. 2016 yılında ise “en iyi dizi” dalında ‘Altın Kelebek’ aldı.

CEVAP VER