“Barış İçin Müzik” Etkinlik Konseri Haliç Kongre Merkezinde

0
1788
Dünyaca ünlü İranlı besteci, Shahrdad Rohani “Barış İçin Müzik” Etkinlik Konseri Haliç Kongre Merkezinde

Dünyaca ünlü İranlı besteci, Shahrdad Rohani “Barış İçin Müzik” Etkinlik Konseri Haliç Kongre Merkezinde

Piyano ve keman virtüözü, orkestra şefi Shahrdad Rohani “Barış için müzik” konseri ile 9 Ekim’de Haliç Kongre Merkezi Sadabat Salonu’nda.
6 yaşında piyano çalmaya başlayan Rohani, 10 yaşında İran’daki “Pers Ulusal Müzik Konservatuarı”na katıldı. 21 yaşında “Viyana Müzik Akademisi”nde eğitim almaya başladı.

30 yaşında Amerika Birleşik Devletleri’ne “Kalifornia Los Angeles Üniversitesi”ne katılmak üzere Amerika’ya gitti.

Rohani Londra filarmoni orkestrası, Minnesota orkestrası, Colorado senfoni orkestrası, San Diego senfoni orkestrası, New Jersey senfoni orkestrası ve Zagreb filarmoni orkestrası gibi birçok dünyaca ünlü orkestraya şeflik yaptı.

1993 Yılında Yunanistan’ın Atina kentinde Londra Filarmoni Orkestrası eşliğinde Dünyaca ünlü Yunanlı besteci “Yanni” ile birlikte birçok beste için Piyano ve Keman çaldı. Canlı olarak birçok ülkede yayınlanan program en çok izlenen canlı müzik programı oldu.senfoni-uluslararasi-konseri-piyano-festivali-konser-muzik-ozel-ders-piyanolar-okulu-piyano-festivali-kutluyor-giris-tarihi-piano-festival-duzenleme-4

1998’de Tayland’da gerçekleşen 13.Asya oyunlarının açılış seremonisi müziğini besteledi ve canlı olarak icra etti ve bu beste Asya oyunlarında şimdiye kadar en çok beğenilen şarkısı seçildi. Burada gerçekleştirdiği olağan üstü orkestra performansıyla en üst sanatsal değerli taşıyan “Tayland Kralının Altın Pikanes Ödülü”ne laik görüldü.

Shahrdad Rohani “Barış için müzik” konseri ile 9 Ekim’de Haliç KongreMerkezi Sadabat Salonu’nda müzikseverlerle bir araya geliyor.

Konserin biletleri biletix te, mekan gişe ve (0216) 556 98 00 no.lu telefondan temin ediliyor.

Konserin bilet ücretleri VIP 150.00 TL, 1.Kategori 100.00 TL, 2.Kategori 70.00 TL ve öğrenci 45.00 TL üzerinden satışa çıktı

CEVAP VER