ENSTRÜMANTAL BESTE Osmanlı Esintileri Klasik Saz Eseri Dolmabahçe Sarayı

0
1682

SON ENSTRÜMANTAL BESTE Osmanlı Esintileri Bayati Makam Yeni 2017 Komalı

Genç Bestekar Güneş Yakartepe Yeni Bayati Makamı, Enstrümantal Osmanlı Saz Eseri 2017 Son Enstrümantal Bestesi.
Bu Bestem de Klasik Batı Müziği Ezgileri İle Osmanlı Musikisi Melodilerini Sentez yaptım. Kendimi 19. Yüzyıl Osmanlı Sarayında Hissederek Notaya Aldım. Hüzünlü Bir Esinti Ruhumu Kapladı. Makam Olarak Türk – Osmanlının 5 Asırdır Kullandığı Bayati Makamını Kullanarak Bir Büyüğüm İçin Enstrümantal olarak Besteledim
Genç Besteci Güneş Yakartepe “Osmanlıdan Esintiler ” En Son Bestesini, Kuyruklu Komalı Piyano İle Çaldı. Klasik Kemençe Üstadı, Besteciye Eşlik Etti.
En Güzel Genç Türk Bestekarı Makamsal Enstrümantal Saz Eserleri Besteleri,
Genç Besteci, Güneş Yakartepe, Enstrümantal Besteleme Projesi: No: 6
Piyano, Nota, Beste: Gunes Yakartepe
Klasik Kemençe: Kaan Seserler
Genç Bestekar Sizlerden Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
Yeni Besteleri Solo Piyano, ve Türk Sazları Çalgıları Umarım Güzel Bulursunuz, Ümit Ederim Hoşunuza Gider
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar…
Osmanlıdan Esintiler Bayati Makam Bestesi ve Besteci Hakkında Bilgiler.
BEYATİ MAKAMI: Oğuzhan’ nın Beyat soyundan gelir. Osmanlı lehçesine göre “Bayati” ye dönüşmüştür. 1400 yılından günümüze kadar kullanıldığı tahmin ediliyor.
Hüzünlü bir yapıya sahiptir ve iltifat duyguları taşır.Çok kullanılan “basit makamdır”, 13 basit makamdan 4. olan Uşşak makamının inici şeklidirUşşak makamı ile aynı olan bu makam, yalnız seyrinin değişik olması ile bu makamdan ayrılır. Durak(karar), güçlü, donanım ve yeden her iki makamda da aynıdır.
Uşşak makamının seyiri çıkıcı, Beyati makamının seyiri ise inici-çıkıcıdır.
Uşşak makamı seyire durak civarından başlar. Beyati makamı ise genellikle Neva(güçlü) perdesi civarından veya dizinin üst seslerinden seyire başlar. Beyati makamı Uşşak makamı gibi durağın altındaki genişleme seslerinde hiç dolaşmaz. Muhayyer(LA) perdesinde bir Kürdi dörtlüsü ile üstten genişler..
Beyati makamı seyri yapılırken, Çargâh perdesinde Nikrizli ve Neva perdesinde Hicazlı kalışlar yapılabilir.Yerinde Uşşak dörtlüsü ve Neva’da Buselik beşlisi.
SON ENSTRÜMANTAL BESTE Osmanlı Esintileri Bayati Makam Klasik Saz Eseri Dolmabahçe Sarayı 2017 Yeni Türk Müziği Makamsal Klasik Kemençe Piyano Düeti Genç Bestekar Güneş Yakartepe Piyanist Piano Çalma Sound Solo Kompozisyon Beste Aranje Yeni Beyati Nota Sarayları Milli Sultan Esinti Rüzgar Senfoni Kuyruklu Komalı Çaldı Üstadı, Besteciye Eşlik Perde Notası perdesi Çalmak Piano Besteleme Projesi Sitesi Nota, Destek Güzel Yorumlar Yeni Besteleri Solo Türkçe Sazları Çalgıları Umarım Güzel Ümit Ederim Yorumları Eleştiriler Sevgi ve saygılar

CEVAP VER