Niçin Akustik Piyano Satın Almalı? Avantajları ve Sakıncaları

0
3090
Niçin Akustik Piyano Satın Almalı Avantajları Ve Sakıncaları çalgı çalmak Piyanist Nedir Bilgi Sözlük Kısaca Giriş Vikipedi Güzel Ne Demek
Niçin Akustik Piyano Satın Almalı Avantajları Ve Sakıncaları çalgı çalmak Piyanist Nedir Bilgi Sözlük Kısaca Giriş Vikipedi Güzel Ne Demek

 Akusti̇k Pi̇yano mu Satin Almaliyim? Karari Nasil Vermeli̇ yi̇m? Niçin Akustik Piyano Satın Almalı? Avantajları ve Sakıncaları

Akustik Piyanolar: yaklaşık 250 senedir pek değişmeden günümüze kadar gelmiş, bana göre insanlığın en büyük icatlarından birisidir. Bu çalgı, 7200 parçadan oluşmuş eşsiz bir makinedir.
Dünya çapında yapılan bir araştırma, dijital piyanonun pratikliği ve kolaylığı olmasına rağmen, akustik piyano satışlarının, gelişen kültür bilinciyle azalmayıp, aksine diğerinden çok daha fazla tercih edildiğini göstermiştir.

Kanımca, tüketicinin piyano alımına karar verdikten sonra düşündüğü ilk konu

  1. Maliyet,
  2. Akort ”sorunu”,
  3. Komşular rahatsız olur düşüncesidir.
Niçin Akustik Piyano Satın Almalı Avantajları Ve Sakıncaları
Niçin Akustik Piyano Satın Almalı Avantajları Ve Sakıncaları

Ancak, pek az kimse, piyanonun ses kalitesini ve teknik güzelliklerini alım sırasında ilk sırada düşünür.

PİYANO MALİYETİ NEDİR? EN UCUZ AKUSTİK PİYANO KAÇ PARADIR?

-Maliyet, artık piyanonun ulaşılır olmasını seri üretim teknikleri sağlamıştır. Günümüzde alıp en az 20 yıl sorunsuz kullanabileceğiniz piyanolar yaklaşık 2200 $  dan başlamakta. Taksitle alım seçenekleri de ülkemizde bu alımı kolaylaştırmaktadır.

Müziğe gönül vermiş birçok kişi, dijital piyanoyla istediği tuş ağırlığını ve hissiyatı alamyor. Akustik bir piyanoda, doğal ağaç ve ağırlık merkezinin kurşun ağrlıklarla hassas bir şekilde ayarlanması, güçlü parmak kasları ve hareket kabiliyetinin artışı olarak müzisyene geri dönüyor.

-Akort konusu, tamamen kafada büyütülen bir konudur. Bir piyano fabrikadan çıkana kadar yaklaşık 2-3 kez akortlanır. Taşınma ve sıcaklık farkı sebepleriyle , genelde akort son kullanıcıya teslim edildikten sonra bir kez satıcı firmaca ücretsiz yapılmakta. Daha sonrasında akordörler 6 ay ile 1 yıl arasında, kullanım sıklığına göre randevu vermekte. İşte bu noktada, alıcı, akort yaptırmaktan kaçınmakta.

PİYANO MALİYETİ NEDİR EN UCUZ AKUSTİK PİYANO KAÇ PARADIR
PİYANO MALİYETİ NEDİR EN UCUZ AKUSTİK PİYANO KAÇ PARADIR

Akort, bir piyanoyu piyano yapan faktördür. Teknisyen, piyanoyu akortlarken ayrıca ince ayarları(reglaj) ve gerekliyse tonlama hizmetlerini de yapar, kişinin ihtiyaçlarına göre piyanoyu hazırlar. İşte doyumsuz bir çalgı ancak iyi bakımlarla mümkündür.

Piyano bakım fiyatları aslında gayet makul. Piyano istenilen akort frekansında sabitlenince, ki bu artık 2. akorttan itibaren mümkün, kullancıya ek maliyet çıkarmamakta.

Ayrıca akordörler, düzenli akort anlaşmalarıyla uygun fiyatlar sunar.

-Komşu rahatsızlığı, aslında kolayca bertaraf edilebilmekte. sabah 10, akşam 10 saatlerinde piyano çalmak yasal olarak serbesttir.

Komşulara yine de rahatsızlık verememek için, birçok piyanoda susuturucu aksam mevcut, orta pedalla devreye sokulan bu sistem, sesi yüzde 70 kadar azaltır.

Ayrıca son zamanlarda yeni çıkan bazı piyanolarda, bir modülle tamamen sessiz çalışma sağlanbilmekte. Vario sistemi silent sistem, anytime gibi isimlerle piyasada bulabilirsiniz.

Son olarak, Piyano, eşsiz bir mücevherdir, size yıllarca sorunsuzca hizmet eder, ayrıca mali değerini de pek kaybetmez, ve verdiği ses kaltesi,kıyaslanamaz.

Dijital Piyano ucuz ve iyi bir alternatiftir, ancak kendinize veya çocuğunuza piyano alırken, akustik piyanodan korkmayın,

Piyanoların ömrü genellikle 30 ile 80 yıl arasındadır.

Niçin Akustik Piyano Satın Almalı Avantajları Ve Sakıncaları Çalgı çalmak Çocuk Piyanolar Piano Enstrumanı Tuşu Çocuklar Eğitim Ders Özel Okul öğretmen özel Hoca
Niçin Akustik Piyano Satın Almalı Avantajları Ve Sakıncaları Çalgı çalmak Çocuk Piyanolar Piano Enstrumanı Tuşu Çocuklar Eğitim Ders Özel Okul öğretmen özel Hoca

Kaliteli Akustik piyanolar tonlarını yıllarca bozulmadan korurlar. Ancak piyano ne kadar çok çalınırsa o kadar çok tonlama, akort ayarını yaptırmanız gerekmektedir.

Eğer çocuğunuz veya öğrenciniz günde 3 saatten fazla piyano ile çalışıyorsa daha fazla akorda ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız.

Piyanoyu satın alırken piyanonun tonu hakkında ve nasıl akort edildiği ile ilgili bilgi almayı unutmayınız.

 

CEVAP VER