14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali

0
2855
14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali Başlıyor

14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali yarın akşam başlıyor

14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali yarın akşam T.C. Kültür Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Konseri ile başlıyor.

Festival, Turizm ve Çevre Bakanlığı İşbirliği’nde, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Rocks Hotel, Ermataş LTD ve Deniz Plaza’nın katkılarıyla Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği organizasyonunda gerçekleştirilecek.

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bellapais Manastırı’nda yarın akşam gerçekleştirilecek Festival Açılış (Gala) Konseri’nde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası N. Paganini’nin 1. Keman Konçertosu’ nu ve W.A. Mozart’ın 40. Senfonisi’ni seslendirecek.  Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği ve 15 yaşındaki kemancı Deniz Şensoy’un solist olarak yer alacağı konser saat 20.30 başlayacak.

31 Ekim’de sona erecek Festival 9 konsere ev sahipliği yapacak. Tüm konserler Bellapais Manastırı’nda yer alacak ve saat 20.30’ da başlayacak.

14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali Başlıyor
14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali Başlıyor

Festival Programı şöyle;

27 Eylül Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Açılış Gala Konseri, 30 Eylül Gitar Virtüözü Sanel Redzic Gitar Resitali, 07 Ekim Ünlü Piyanist Gülseren Sadak Piyano Resitali, 13 Ekim Frank Sinatra’nın 100. Doğum Yılı Anısına ünlü tiyatro sanatçısı Cihan Ünal ve tanınmış KKTC’ li müzisyen Hüseyin Altan’ın solist olarak yer alacakları Can Sözer yönetimindeki Lefkoşa Belediye Orkestrası eşliğinde Frank Sinatra Repertuvarı Konseri, 17 Ekim Julian Lupu (Trompet), Renato Lupu (Trompet), Begüm Gökmen (Korno), Emre Berbergil (Trombon) ve Sinan Şirin (Tuba)’ den oluşan Golden HornBrass Quintet Konseri, 21 Ekim PapageorgioString Quartet “RockVersus Classic” Konseri, 5 Ekim Olağanüstü virtüözitesi ile parlayan Piyanist Emre Yavuz Piyano Resitali, 28 Ekim Dünyaca tanınmış KKTC’ li Besteci- Piyanist Arman Ratip Uzay Müziği Piyano Resitali ve 31 Ekim Festival Kapanış Konseri: Efsane Piyanist İdil Biret’in Solist olarak sahne alacağı Orkestra Şefi Ali Hoca yönetimindeki KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konseri ile Festival sona erecek.

CEVAP VER