Piyano Dersleri Tarihi Teknik Gelişimi Bilgileri, Söyleşi-Sohbetleri

0
870

Piyano Tarihi Teknik Bilgileri, Söyleşi-Sohbeti, Piyano İcadı Nasıl Oldu? Piyanist Güneş Yakartepe 

Piyano Müzik Çalgısı Üzerine Söyleşi ve Konser. “BİR SAZ BİR ÜSTAD” Programı Turing Egitim ve Konserleri Serisi. Saz: PİYANO ve Genç Üstad: Güneş Yakartepe.
Piyano Konusunda Söyleşi, Sohbetler. Klasik Müzik ve Piyano Hakkında Bilgileri,Piyano icadı nasıl oldu?
Piyano Tarihi ve Piyanonun Teknoloji Gelişimi Nedir? Pedal Ne Demek? Piyanolar Tanıtımı Hakkında Bilgiler.
Piyano Müzik Aleti Hakkında Bilgiler Verdi. Ayrıca Klasik’ten Pop’a Geniş Bir Yelpazede Hazırladığı Repertuvarla İzleyicilere Çok Renkli Bir Müzik Ziyafeti Sundu.
“BİR SAZ BİR ÜSTAD” Programı Turing Egitim ve Konserleri Serisi. Saz: PİYANO ve Üstad: Güneş Yakartepe.
Serisinde Bu Ayki Sunulacak Müzik Enstrümanı PİYANO İdi. Piyano’yu İnteraktif Olarak Tanımak – Tanıtma Görevi Sürpriz Olarak Genç Bir Piyaniste Verildi.
Genç Piyaniste Bu Görev Verilmesi Kendisini Çok Onere Etti.
Konser Etkinlik Tarihi: 03-06-2017 Saat: 13: 00
Mekan: Turing Seyrantepe Tesisleri, İstanbul. Konser Ücretsizdir.
Etkinlik: 46. Turing, Bir Üstad Bir Saz: Piyano, Güneş Yakartepe
Konser Repertuvarı: Osmanlı ve Klasik Batı Müziği, Türk Sanat ve Halk Müziği, Film Müzikleri, Caz Müziği, Klasik Saz Eserleri, Yeni Besteler
Genç Piyanist Etkinlikleri No: 46
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, BİR ÜSTAD BİR SAZ Turing Etkinliğinde Piyano tarihi ve Geçmişi Hakkında Teknik ve İlginç Bilgiler Verdi.
Ayrıca Klasik Batı Müziğinden, Türk Muskisine Geniş Bir Yelpazede Hazırladığı Repertuvarla İzleyicilere Çok Renkli Bir Müzik Konseri Sundu. Mini Bir Piyano Resitali Verdi.
Klasik Batı Müziği Bilgileri Söyleşi Pedal Nedir? Piyano Gelişimi nasıl? Piyano Enstrümanı Hakkında Mesleki Sohbet ve Piyano Konseri

Piyano Kısaca Geçmişi ve Tarihçesi

Gerçekte, piyano adı “yumuşak-kuvvetli “anlamına “pianoforte” deyiminden gelmektedir. Bu da, piyanonun ne kadar değişik tonlarda ses verebilen bir müzik aleti olduğunu belirtmek için düşünülmüştür.
Atası klavsenden en önemli farkı, tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetinin de aynı yönde değişken olmasıdır. Piyano çalan kişiye piyanist veya piyano sanatçısı denir.
“Piyanistler, diğer çalgıları çalanlara nazaran, çıkaracakları sesleri piyano üzerinde hazır bulurlar” gerekçesiyle, küçük yaştan (altı-on) başlayarak, öğrenebilecek çalgılardan birisidir.
Piyano Kısaca Geçmişi ve Tarihçesi .
Piyano tarihinde, Piyano için eser veren ilk besteci Muzio Clementi’dir.1773 de henüz on sekiz yaşındayken piyano için üç sonat yazmıştır. Bestelerinde piyanonun en yaygın ölçüde kullanılmasına zemin hazırlayan besteci Ludwig van Beethoven’dir. . Piyano Tarihi Teknik Gelişimi Bilgileri, Söyleşi Sohbet, Piano İcadı Nasıl Oldu Piyanist Yakartepe Pedal Bir Üstad Bir Saz Turing Egitim Solo Resitali Konseri Pianist Dinleti Ders Bilgi Musiki Nedir Kimdir Bilgisi Açıklama Piyano Tarih Piyanonun Teknoloji Gelişimi Nedir Pedal Ne Demek Piyanolar Tanıtımı Hakkında Bilgiler Konu Sohbetler Türk Klasik Hakkında Bilgileri, Teknoloji Gelişimi Nedir Pedal Ne Demek? Tanıtımı Hakkında Bilgiler Repertuvar İzleyici Çok Renkli Bir Müzik Ziyafeti Sundu

CEVAP VER