2019 En Yeni Türkü AŞKINLA Genç Besteci, Son Çıkan Türküler, En Güzel Beste

0
129

2019 Yeni Çıkan Türkü, Son Besteler: Genç Besteci-Piyanist; Güneş Yakartepe, Türk Halk Müziği Bestesi

2019 Yeni Çıkan, Son Besteler: Genç Besteci-Piyanist; Güneş Yakartepe “Bestelediği “Aşkın ile Alevlendim Yanarım (Var Mıdır)” En Son Yeni Bestesini, Kuyruklu Piyano ile Çaldı ve Kendisi Eseri Seslendirdi. Kanun ve Neyzen Ona eşlik etti.
Konser Etkinliği: 2019 Yeni Genç besteciler, Son Besteler Konseri
Genç Piyanist-Besteci Güneş Yakartepe’nin Yeni Bestesi, Konser Etkinliği 2019 Yeni Genç Besteler Konseri
Piyanist Güneş Yakartepe, Piyano ve Müzik Severler ile Bir Araya Geliyor. Kendi Yeni Bestelerinin Yanısıra Halk müziğinden, Film Müziklerine Geniş Bir Repertuvara Sahip, Genç Müzisyen, Sanat Severlere Zengin Bir Müzikal Dinleti Ziyafet Vad Ediyor.
Çok sevilen Müziklerimizi ve Genç Bestecimizin Yeni Bestelerini, Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Konser Repertuvarı: Klasik Batı Müziği, Klasik Türk Musikisi, Türk Sanat ve Halk Müziği, Türk-Yeşilçam ve Yabancı Film Müzikleri, Müzikal ve Dizi Müzikleri, Pop ve Tango Şarkıları, Unutulmayan Nostalji Eserleri ve Genç Besteci Son Bestelediği Yeni Besteleri
Genç Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE ve Grup PiyanoTürk; Piyano, Keman, Ney, Vokal, Solist.
GENÇLERİ İÇİN PİYANO ile TÜRK MÜZİĞİ ve YENİ BESTELERKONSERİ
Piyano ve Vokal-Seslendiren: Genç Piyanist Güneş Yakartepe
Piyanist-Bestekar Güneş Yakartepe, Piyano ile Canlı Konserler Serisi No: 9
Piyano ile Müziğin Tüm Renkleri Konseri. Aşkın ile Alevlendim Yanarım (Var Mıdır) Beste: Genç Besteci Güneş Yakartepe Söz: Şahsenem Bacı.
Piyano, Keman, Kanun, Vokal, Solist.
Konserde Genç Besteci, Şair, Piyanist Güneş Yakartepe Piyano, Keman ve Kanun ile Gönüllere Dokunan Bir Repertuarla Karşınızda Olacak.
Genç Bestekar Sizlerden Destek ve Güzel Yorumlar Bekler. Solo Piyano ve Yeni Son Bestesini ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Hoşunuza Gider
” ASKIN ILE ALEVLENDIM Türkü Sözleri ve Güfte sahibi Hakkında Bilgiler
Genç Besteci, Piyanist Güneş Yakartepe, Türkü Besteleme Projesi: No: 2
Eser Notasını Pdf İndirmek İçin Tıklayınız: http://gunesyakartepe.com/artists/askin-ile-alevlendim-var-midir/
http://gunesyakartepe.com/artists
ASKIN ILE ALEVLENDIM Pdf Piyano Notaları Söz Şahsenem Bacı Beste Güneş Yakartepe Pdf Notaları Beste Güneş Yakartepe Web Sitesi

AŞKIN ile ALEVLENDİM YANARIM (VAR MIDIR)
Aşkın ile alevlendim yanarım
Bunu söndürecek suyun var mıdır
Göçebeyim oba oba konarım
Beni konduracak köyün var mıdır

Gahi o yandayım gahi bu yanda
Sadakat bulamam cananda canda
Ne ararım bilir misin ben sende
Tatlı dilin şirin huyun var mıdır

Şahsenem der bağlarda gül ararım
Yar ile var idi kavl-i kararım
Zülüflerim tel tel olmuş tararım
İnce uzun selvi boyun var mıdır
http://gunesyakartepe.com/artists/askin-ile-alevlendim-var-midir/
Siir: Şahsenem Bacı ( Gerçek Doğum adı: Senem Akkaş, Yavuz Bingöl Annesi)

Halk Ozanı Şahsenem Bacı Kimdir?

ŞAHSENEM BACI KİMDİR, MÜZİK HAYATI?

Şahsenem Bacı, Yavuz Bingöl’ün annesi olan tanınmış bir halk ozanıdır. Gerçek Doğum adı: Senem Akkaş’tır Muhalif ve coşkulu şarkılarıyla ’80 öncesi toplumsal muhalefetin sesi olan bir isimdir.
1943 yılında Sarıkamış’ın Boyalı köyünde doğdu. Asıl adı Senem Akkaş’tır. İlkokulu köyünde okudu. Daha sonra ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirdi.
Küçük yaşlardan itibaren bağlama öğrenmeye yöneldi. Şiire ilkokul yıllarında başladı. Küçük denecek yaşlarda evlenip İzmir’e yerleşti.
Önceleri sevda, gurbet, özlem gibi konuları işleyen Şahsenem Bacı daha sonra toplumsal sorunları da dile getirdi.
Akrabaları arasında Aşık Mustafa gibi Sarıkamış’ın birçok tanınmış aşığı bulunan Şahsenem Bacı, günümüz aşıklarından Veysel, Davut Sulari, Mahzuni, Hüdai gibi isimlerden etkilendi.
Yaklaşık 1000 şiiri ve 150 türküsü bulunan Şahsenem Bacı, çeşitli aşık şölenlerine katıldı, 1975 yılındaki Hacı Bektaş şenliklerinde birincilik kazandı.
Şahsenem Bacı bugüne dek 5 adet albüm hazırladı, birçok radyo ve televizyon programına katıldı.
Şahsenem Bacı, şiirlerinin bir bölümünü »Söz Nereye« (1990) ve »Haykırış« (2010) adlı kitaplarda topladı. Akrabaları arasında Aşık Mustafa gibi Sarıkamış’ın birçok tanınmış aşığı bulunan Şah senem Bacı, günümüz halk ozanlarından Aşık Veysel, Aşık Mahzuni, Hüdai gibi isimlerden etkilendi. Yaklaşık 1000 şiiri ve 150 türküsü bulunan Şahsenem Bacı, çeşitli aşık şölenlerine katıldı, 1975 yılındaki Hacı Bektaş şenliklerinde birincilik kazandı. Bugüne dek 5 adet albüm hazırlayan Şahsenem Bacı, şiirlerinin bir bölümünü “Söz Nereye” (1990) adlı kitap içinde topladı. Sanatçı, Yavuz Bingöl’ün annesidir.
Piyanist Bestekar, Guneş Yakartepe Web Sitesi www.gunesyakartepe.com
Aşkınla,En Yeni Türkü, Bestesi, Genç Besteci, Bestekar ,Yeni Çıkan, Türküler, En Güzeli Müzik, 2020 New Young Composer. Last Music, Son Müzik, , Söz, Şiir, En Yeni Şarkı, Son Şarkılar, En Güzel Müzik,Last Music, 2019 Müzikler,

CEVAP VER