Müzik ve Piyano Öğrenmenin Yaşı Var mıdır? Ne zaman Öğrenilmelidir?

0
2518
Müzik Piyano Öğrenmenin Yaşı Var Mıdır Ne Zaman Öğrenilmelidir Hoca Okulu Çalma Piyanist Piano Yaşlı YetişkinDersleri Öğretmen Eğitmen Eğitimi
Müzik Piyano Öğrenmenin Yaşı Var Mıdır Ne Zaman Öğrenilmelidir Hoca Okulu Çalma Piyanist Piano Yaşlı YetişkinDersleri Öğretmen Eğitmen Eğitimi

Piyano ve Müzik Aleti Öğrenmenin Yaşı Nedir?

Piyano ve Müzik  Aleti Öğrenmenin Yaşı Yoktur. Piyano veya Müzik Enstrümanı çalmayı öğrenmek isteyen herkes yaşı ne olursa olsun öğrenmeye başlayabilir. Başlamak bitirmenin yarısıdır. Azimli Olursanız bunu başarırsınız.

Piyano ve Müzik Çalgısı öğrenmeye başlamanın 5-7 yaşlarda olması tabi ki avantajdır. Küçük yaşlarda başlanılması alt yapının daha sağlam atılmasını sağlar.  Çocuğu ile anne ve babası da eğitime birlikte başlayabilir. Ben 9 yaşında klavye-piyano eğitimine Hoca nezaretinde Annem ile başlamıştım. Annem 45 yaşında idi. Annemle beraber olmak ona ve bana çok keyif vermişti. Ödevleri, etüdleri beraber yapmıştık. Bongo, bendir  ve darbuka derslerini de beraber aldık. Anne- çoçuk için müthiş birliktelik ve heyacan idi. bence beraber başlayayın.

Piyano çocukların zihinsel ve bilişsel gelişiminde çok önemli rol oynar. Çocuk gelişme çağında piyano ile tanıştığı zaman beynini çift taraflı kullanma yetisi kazanmaya başlar.

Beynin sağ ve sol loplarını aynı anda kullanabilmesi demek ileriye dönük olarak bakıldığında çabuk karar alma, psikolojik açıdan üstünlük, kişisel özgüven, zararlı alışkanlardan uzak durma içinde yer alacağı çevre ve buna benzer başarıyı tetikleyecek bir çok konuda çok büyük öneme sahiptir. Dünyadaki birçok psikolog ve pedagogun önerdiği sanat dalı ve enstrüman tercihi bu sebepten dolayı piyano olmuştur.

Piyano Acilitasyon Nedir? Önemi ve Nasıl Geliştirilir?
Piyano Acilitasyon Nedir? Önemi ve Nasıl Geliştirilir?

Herkes bir enstrüman çalabilir.

Müzik ve Piyano öğrenmenin yaşı yoktur. Piyano çalmayı öğrenmek isteyen herkes yaşı ne olursa olsun öğrenmeye başlayabilir. Başlamak bitirmenin yarısıdır.

Her yaşa uygun dünyaca kabul edilen eğitim metodları, bireye özel olarak hazırlanan öğretim müfredatları ile herkes  ile birlikte Piyano veya Müzik Enstrümanı çalmayı öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER