Macar sanatçı HAVASI Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

0
1354

Dünyaca ünlü piyanist İstanbul’a geliyor

Dünyaca ünlü piyanist İstanbul'a geliyor
Dünyanın en hızlı piyano çalan sanatçısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdıran Macar sanatçı HAVASI, Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

Lisa Gerrard ile eşsiz sahne gösterisi

HAVASI’ye rock davulları, yazlı sazlar orkestrası da eşlik ederken, gecenin en büyük sürprizi

Gladyatör filmi müziğiyle Altın Küre kazanan dünyaca ünlü besteci ve yorumcu Lisa Gerrard olacak.

HAVASI ve Lisa Gerrad; Cirque du Soleil, Marsilya Operası, Monte Carlo Balesi gibi dünyaca ünlü gösterilerin Fransız görsel tasarımcısı Gilles Papain ile Amerikalı yaratıcı yönetmen Brian Burke tarafından oluşturulan benzersiz sahne performansıyla izleyicilerine hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşatacak.

Guinnes Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı

HAVASI, 2009 yılında 1 dakika içinde piyanonun tuşlarına 498 kere vurarak “Dünyanın en hızlı piyano çalan sanatçısı” oldu ve Guiness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı. Davul ve piyanoyu aynı kompizosyonda kullanarak yarattığı senfonik müzik projeleriyle dikkat çeken

HAVASI, kendi bestelerini icra ettiği konserleriyle dünyanın birçok kentinde stadyumlarda konser verdi.TED Konferansı’nda 21. yüzyılda klasik müziğin durumu ve müzikal yenilik girişimleri hakkında konuşma yapan HAVASI’nin albümleri Billboard müzik listeleri, itunes ve Deezer’da uzun süre 1 numarada kalmayı başardı.

Muhteşem HAVASI konserinin biletleri Biletix’te satışa sunuldu.

CEVAP VER